Domů Rady a Návody 5 věcí, které potřebuje každý student, aby zvládl nový semestr

5 věcí, které potřebuje každý student, aby zvládl nový semestr

0

Digitální „taháky“ zlepší studijní výsledky.

Pero, papír a čtenářský průkaz dnes už na úspěšné zvládnutí středoškolského či vysokoškolského studia zdaleka nestačí. Vzdělávání je stále více digitalizované a mnoho studentů nenechává nic náhodě. Vědí, že ve škole je dnes možné získat náskok také díky technice.

Při výběru technické podpory pro studenta je třeba zohlednit jeho specifické potřeby a nároky na studium. Pokud se to podaří, dokážou být elektronická zařízení doslova tahákem, který nejenže zkvalitní studium, ale pomůže dosáhnout i lepších výsledků.

  1. Jak vybrat počítač pro studenta?
    Počítač by měl být dostatečně výkonný, ale také přenosný. Autobusy, vlaky či přesuny mezi třídami, školou a internátem vyžadují specifické parametry. Něco malé, ale s přiměřeně velkým displejem a dostatečně výkonné, aby student zvládl nejen psaní, ale také obsluhu grafických programů.

Právě proto do řad studentů míří svěží štika v rybníku přenosných počítačů Huawei MateBook D 15. Představuje nejmenší a nejlehčí 15,6palcový notebook ve své cenové kategorii. Rozměry 357,8 × 229,9 × 16,9 mm lehce vklouznou do lavice, autobusu i příručního zavazadla.

Do tak malého těla se výrobci podařilo vtěsnat baterii, která vydrží šlapat plných šest hodin. Ideální pro přednášky nebo dokončování prací ve vlaku. Počítači nedojde šťáva ani během cesty na trase Bratislava – Košice. Na obnovu 50 procent kapacity mu přitom stačí pouhých 30 minut nabíjení.

MateBook lze získat ve výhodné studentské kombinaci:
MateBook Xpro + hodinky Watch GT 2e + MS Office 365 + taška + myš zdarma,
MateBook 13 + sluchátka FreeBuds3i + taška + myš zdarma,
MateBook D15 se slevou 50 eur + taška + myš zdarma.
Veškerá data ochrání technologie odemykání pomocí otisku prstu a studentům pomůže také rychlý přenos souborů mezi mobilem a počítačem. Díky němu dokážou posílat soubory bez internetového připojení. Stačí jednoduché potáhnutí „drag and drop“. Je to výhodné také při přenosu materiálů, které si studenti naskenují mobilem.

  1. Tablet na cesty i do knihovny
    Stylový design není k zahození, ale student mnohem více ocení velký a přehledný displej pro sledování videí, ale i čtení knih. Tablet pro studenta není přepych. Představuje ideální způsob, jak zefektivnit studium a lépe využívat čas.

Během přestávek, cestování či čekání můžete na tabletu přelouskat učebnice, knihy i internetové stránky. Cenově výhodnou alternativou pro studenty je Huawei MatePad T8. S hmotností pouhých 310 gramů je dostatečně lehký, aby se s ním pohodlně pracovalo jednou rukou.

Při cestování ho téměř necítíte jako zavazadla. S 80 procenty displeje na přední straně tabletu je ideální pro studijní účely a čtení. Na jedno nabití přitom poskytne až 12 hodin plnohodnotného používání.

  1. Mobil, který naskenuje skripta i poznámky
    Smartphone má dnes prakticky každý. Ne však takový, který podpoří studium. Pro každého studenta je výzvou nejen učení, ale také získání skript a studijních materiálů. Kopírování je drahé a přenášení skeneru komplikované. Huawei P40 lite díky fotoaparátu s rozlišením 48 Mpx dokáže plnohodnotně skenovat i psaný text.

Exit mobile version