Domů Hardware Asus vyrobil herní notebook, který můžete mít pořád s sebou

Asus vyrobil herní notebook, který můžete mít pořád s sebou

0

Váží pouhých 1,35 kilogramu a zahrajete si na něm i nejnovější hry.

Vejde se i do menší tašky, během vteřiny jej změníte na tablet a zároveň má dostatek výkonu pro náročné programy a moderní hry. Nový herní notebook od tchajwanské společnosti Asus klame tělem a chce zajmout ty hráče, kteří chtějí hrát i na cestách.

Model s označením ROG Flow X13 je na první pohled klasický konvertibilní notebook, tedy zařízení kombinující notebook a tablet v jednom těle. Jeho dotykový displej totiž můžete překlopit až o 360 stupňů.

Ale zatímco konkurence u tohoto typu modelů nabízí jen středně výkonná pracovní řešení, Asus svůj model dokázal vybavit vším, co potřebuje i náročný hráč. Avšak při hmotnosti 1,35 kilogramu a tloušťce menší než 1,6 centimetru nebude jeho přenášení problematické.

Při běžné práci vydrží na jedno nabití fungovat 10 hodin a dodávanému 100 wattovému adaptéru stačí 39 minut na to, aby baterii nabil na 60 procent její kapacity.

Hardwarová výbava zahrnuje výkonný procesor AMD Ryzen 9 5980HS, grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 1650 a operační paměť s maximální kapacitou 32 gigabajtů. S touto kombinací si můžete zahrát většinu moderních her alespoň ve středních detailech.

U displeje bude mít zákazník na výběr mezi 13palcovým Full HD displejem se 120 Hz obnovovací frekvencí a 4K panelem, chráněným odolným sklem Gorilla Glass. Oba displeje podporují adaptivní vertikální synchronizaci pro plynulejší zobrazení her.

Pokud by hráčům nestačil výkon použité grafické karty, tak si k notebooku mohou připojit externí grafický modul XG Mobile. Ten je vybaven grafickou kartou Nvidia GeForce RTX 3080, má rozšiřující porty USB 3.2 Gen 2 a dokáže napájet i samotný notebook.

Exit mobile version