Neděle, 2 dubna, 2023
aktualne

PC VR je kvalitnější ale dražší. I přesto si jej můžete jednoduše zapůjčit

Virtuální realita se stává stále populárnější a během posledních let se objevilo mnoho nových zařízení, které ji nabízejí. Mezi nejčastěji diskutovanými tématy je otázka, zda je lepší používat autonomní VR nebo VR pro PC. Podle odborníků v oblasti virtuální reality, jako jsou Martina Sobková, technická ředitelka půjčovny virtuální reality VRzazitek.cz a Zuzana Hrabalová, jednatelka této společnosti, je VR pro PC kvalitnější než autonomní VR headset, i když každé zařízení má svá pro a proti.

PC VR nebo autonomní headset?

Jedním z důvodů, proč je VR pro PC kvalitnější, je lepší grafický výkon. PC s dostatečnými technickými parametry mohou poskytnout lepší grafické zpracování, což umožňuje realističtější a plynulejší zážitek ve virtuální realitě. Na druhé straně autonomní VR zařízení, jako jsou například Oculus Quest, mají omezený grafický výkon a nejsou schopny zpracovat složitější grafiku na úrovni, jakou může nabídnout VR pro PC.

Dalším faktorem, který hraje v neprospěch autonomních VR, je mírně omezený výběr her a aplikací. To může být omezující faktor pro uživatele, kteří chtějí využít virtuální realitu pro více než jen pro základní zábavu.

Na druhou stranu autonomní VR má také své výhody. Jednou z hlavních výhod je jejich mobilita a snadná přenosnost. Autonomní VR zařízení jsou kompaktnější a lehčí, což znamená, že je můžete snadno vzít s sebou kamkoli a užívat si virtuální realitu kdykoli a kdekoliv chcete. To je ideální pro ty, kteří cestují nebo chtějí využít virtuální realitu pro trénink a vzdělávání.

Od VRzazitku VR na počkání

Navíc, půjčení VR brýlí v Praze a okolí není problém. Zejména díky půjčovnám virtuální reality, jako je například VRzazitek.cz, které nabízejí širokou škálu jak VR zařízení pro PC, tak i autonomních VR headsetů. „Nabízíme nejmodernější VR zařízení jak pro PC, která jsou schopna zpracovat složitější grafiku a umožňují uživatelům vstoupit do úplně nového světa, tak i autonomní VR headsety, která zase umožní skvělou mobility a jsou velmi jednoduché na ovládání. Navíc naše půjčovna nabízí také speciální balíčky – virtuální realitu pro firmy, v rámci kterých jsme schopni nakombinovat VR technologie tak, aby dokonale seděly potřebám firemní klientely,“ uvedla Martina Sobková, technická ředitelka půjčovny virtuální reality VRzazitek.cz s tím, že samotné vyřízení zápůjčky je jednoduchý proces, který nezabere déle než pár minut.

PC VR vyjde o něco levněji

Co se ceny týče, jelikož autonomní VR nevyžaduje počítač nebo jiné zařízení, může být levnější než VR pro PC. Například VRzazitek.cz nabízí autonomní headsety jako Oculus Quest 2, které si můžete zapůjčit za velmi přijatelnou cenu. „Oculus Quest 2 je skvělou volbou pro ty, kteří hledají levnější a mobilnější možnost pro virtuální realitu. S naším zapůjčením si můžete užít VR kdykoliv a kdekoliv chcete, aniž byste museli investovat do vlastního zařízení. Pro ty náročnějí pak nabízíme práve i herní PC S herními peckami jako je třeba Half Life: Alyx,“ upřesňuje Zuzana Hrabalová, jednatelka půjčovny virtuální reality VRzazitek.cz.

Obojí má pro a proti

Závěrem lze říci, že oba typy VR mají své výhody a nevýhody a rozhodnutí závisí na tom, co si uživatel přeje. Pokud jde o kvalitu a výkon, VR pro PC je kvalitnější volbou. Pokud ale hledáte mobilnější a cenově dostupnější možnost, autonomní VR může být pro vás vhodnější volbou. Bez ohledu na to, kterou variantu si vyberete, můžete si být jisti, že díky půjčovnám virtuální reality jako je VRzazitek.cz

si užijete skvělý zážitek ve virtuální realitě!

Pronajměte si VR brýle již dnes v naší půjčovně VRzazitek.cz!

Narozeniny, oslavy, rodinné sešlosti, zpestření volného času, zabavení dětí, společné aktivity, firemní eventy… to je jen několik důvodů, proč zákazníci využívají našich služeb.

Pokud virtuální realitu vyzkoušet, pronajměte si VR brýle již dnes a poznejte, co virtuální realita nabízí. V Praze a v Berouně navíc nabízíme možnost osobního předání. Pakliže bydlíte dál, VR vám zašleme kurýrem!

Kontaktujte nás na tel. čísle 604 160 718. Pro firemní eventy využijte tel. číslo 737 627 000. Více informací a ukázky VR her najdete na našem webu https://www.vrzazitek.cz.

pr článek

Další články autora