Neděle, 2 dubna, 2023
aktualne

Porovnání parametrů Zenmate s Steganos Online Shield VPN: Jaká VPN je lepší?

Koho se vyplatí objednat: ZenMate, nebo bude lepší Steganos VPN Online Shield? Důkladně jsme poměřili parametry obou služeb, sečetli body a výsledek je 8,2/10 : 5,4/10.

Naměřená rychlost ZenMate VPN – Steganos Online Shield VPN, která je lepší?

Přenosová rychlost je jedním z nejdůležitějších parametrů VPN, nevyjímaje Zenmate VPN a Steganos VPN.

V průměru jsme u první VPN naměřili rychlost 72 Mb/s, porovnávaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 9 Mb/s. ZenMate se ukázala o 63 Mb/s rychlejší oproti Steganos VPN.

O rychlosti nahrávání dat informuje upload, u ZenMate VPN činil 69 Mb/s. Steganos Online Shield VPN jsme průměrně naměřili 1 Mb/s, čili je o 68 Mb/s pomalejší.

První VPN dosáhla v testu rychlosti odezvy 7 ms. Konkurentovi Steganos VPN skript naměřil 271 ms. Protože platí, že čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, tak Zenmate VPN v porovnání je o 264 ms lepší.

Skóre po první disciplíně Zenmate vs Steganos VPN tak je 7 /10 – 3/10.

Povede se ZenMate VPN přehrávat seriály z Netflixu?

Vysoká rychlost připojení je důležitým parametrem pro odblokování Netflixu, Zenmate VPN to dokáže. Většinou stačí spustit VPN a vybrat některou ze zemí, Steganos Online Shield VPN cizojazyčný Netflix odemknout nezvládne.

Díky VPN lze odblokovat také youtubová videa, která jsou v Česku skrytá, přičemž Steganos VPN tuto dovednost nezvládá. Druhá z VPN funkci obejití YouTube zámku má.

Každá správná VPN toho umí mnohem víc, nesmí chybět ochrana před vyzrazením DNS, multi-hop připojení a blokování reklam. Taková Zenmate má DNS ochranu a Steganos VPN Online Shield třeba neposkytuje whitelist (zařazení stránek na bílou listinu).

V hodnocení funkcí je celkové skóre 9 /10 x 7/10.

Jak obstojí ZenMate v počtu serverů a nabídce zemí?

Příliš málo serverů může být předzvěstí nízké rychlosti, Zenmate nabízí 2 600 serverů. V nabídce Steganos VPN jsme našli celkem 135 serverů. První z dvojice tak udává o 2465 víc .

U VPN se vyplatí sledovat také počet zemí se servery, u Steganos Online Shield VPN v době psaní článku byl 10. Porovnávaná VPN má 78, což je o 68 víc. V tomto měření sil tedy vítězí .

Za zmínku stojí také počet současně připojitelných zařízení, kterých ZenMate připojí 99. Steganos VPN povoluje současně připojit 5 zařízení. Celý výčet parametrů najdete v článku nejlepší VPN.

Které platformy umí Zenmate a jaké zvládá Steganos Online Shield VPN?

Možná nejdůležitějším parametrem při výběru VPN je nabídka podporovaných zařízení, Zenmate VPN zvládá platformu Android a zvládá systém přístrojů iPhone, porovnávaná Steganos VPN Online Shield iPhone zvládá, Android OS dokáže pokrýt.

Sdílení informací o používání VPN uživatelem s policií se řídí zákony země, kde má společnost své sídlo. Zenmate má sídlo v Německu. Druhá z VPN v našem porovnání sídlí také v Německu.

Rozhraní Zenmate není v českém jazyce, Steganos VPN česky taky přeložena není.

V souboji podporovaných platforem dosáhla Zenmate VPN výsledku 10/10, Steganos VPN Online Shield má 9/10.

Cenové srovnání ZenMate vs. Steganos Online Shield VPN

Steganos VPN lze objednat od 92 Kč měsíčně, druhou VPN lze mít již od 40 Kč měsíčně. Hodnocení obou VPN za poměr cena/funkce je 7/10 pro první VPN a 3 /10 pro druhou jmenovanou.

pr článek

Další články autora