Neděle, 28 května, 2023
aktualne

Horizon Forbidden West: Vizuálně dokonalý svět, kde bez plánování nepřežijete

S lukem proti mechanickým strojům.

Hodnocení
9 / 10
Horizon: Forbidden West
Líbí se nám:
dokonalá grafika
vizuální styl
příběh
zábavné souboje na dálku
RPG prvky
Nelíbí se nám:
občas krkolomné ovládání
kontaktní souboje
Hru na recenzi poskytla společnost Sony.

Uběhlo už skoro pět let, odkdy jsme poprvé vkročili do Ameriky budoucnosti v 31. století. Lidská rasa je na kraji úplného vyhynutí, kdysi obrovská města si nazpět vzala příroda a světu dominují agresivní mechanické stroje.

Díky zajímavému příběhu, dokonalé grafice a sympatické hlavní hrdince se hra stala okamžitě obrovským hitem, přičemž jen za první dva týdny prodeje přesáhly hranici 2,6 milionu kopií a dosud se prodalo přes dvacet milionů kopií.

gamer work space concept, top view a gaming gear, mouse, keyboard, joystick, headset, mobile joystick, in ear headphone and mouse pad on black table background.

Pokračování proto bylo jen otázkou času. Vývojáři z Guerrila Games naštěstí nespěchali a na tvorbě druhého dílu si dali záležet. Návrat do zpustlého světa nevlídné budoucnosti je díky tomu opět skvělý.

Zapomeňte na nudu

Horizon Forbidden West je masivní hra, je to celý velký svět, přepracovaný v mnoha směrech, jehož podstatu budete objevovat postupně. Neukáže se vám v celé své kráse hned od začátku.

Hra je přístupná i hráči, který se k prvnímu dílu nedostal. Začátek je jako obvykle seznamovací. Naučíte se všechny potřebné úkony od šplhání, sledování okolí, výroby výbavy, až po souboje.

pr článek

Další články autora