Neděle, 28 května, 2023
aktualne

Tablet není na všechno, ale v tomto dokáže zázraky

Kde se dva perou, tablet vítězí.

Smarfon má dnes každý a laptopy ve velké míře vytlačují běžné stolní počítače. Život na pulze doby si však vyžádal třetího do hry.

Je jím tablet. Má podobné funkce jako mobil i počítač a přitom je úplně jiný. V některých životních situacích nenahraditelný.

Vybrali jsme tři základní situace, ve kterých nechává počítače i mobily v prachu za sebou. Použili jsme k tomu Huawei Mediapad t5, který drží krok s vývojem mobilních zařízení a pro telefony ani laptopy není jen nešikovný příbuzný.

V posteli je jasný favorit

Běžné laptopy váží kolem dvou kilo, tablet jen 460 gramů. (zdroj: Jaro Novák)
Má správnou velikost, výkon i výdrž, abyste si jej mohli vzít i do postele. Na večerní zábavu v ložnici sice můžete použít chytrý telefon i laptop, ale nebude to ono.

Obrazovka mobilu je příliš malá, aby poskytla plné potěšení při sledování filmu nebo čtení knihy a táhnout s sebou do peřin velký laptop také není dvakrát pohodlné.

Tablet je v tomto segmentu jasným favoritem. 10,1palcový IPS displej s rozlišením 1920 × 1200 pixelů, jaký má například Huawei Mediapad t5, je naprosto dokonalý pro čtení novin, elektronických knih i pro sledování seriálů a filmů.

Tablet je tedy v porovnání s mobilem v případě velikosti ideálem a ve váhové kategorii zase vítězí nad počítačem. Nejsnazší notebooky mají kolem 1,5 kilogramu, ty běžné kolem dvou kilo. A tablet? Ten má 460 gramů. Perfektně sedne do ruky i na kolena a můžete si jej užívat i při poloze na boku.

Navíc tablet dokáže odfiltrovat rušivé modré světlo a nepřehřívá se. Může to být rozhodující argument především pro muže, kteří by si chtěli v budoucnu založit rodinu. Přehřívání varlat laptopem totiž může způsobit neplodnost, což u tabletu nehrozí.

pr článek

Další články autora